Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA 3A District 10 Official Rankings
FHSAA 3A District 10 Official Rankings (2024)
FHSAA 3A District 10 Official Rankings (2023)
FHSAA 3A District 10 Official Rankings (2022)
FHSAA 3A District 10 Official Rankings (2021)
FHSAA 3A District 10 Official Rankings (2020)
FHSAA 3A District 10 Official Rankings (2019)
DISPLAYING
Top 5
Top 10
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Top 100
Top 200
Top 500
All Events
100 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
100 Hurdles
110 Hurdles
300 Hurdles
4 x 100 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
Discus
All Years
SR
JR
SO
FR
8
7
6
Men & Women
Men
Women
FILTER BY TEAM(S)
Boca Ciega
Braden River
Clearwater
Dunedin
East Lake
Hollins
Largo
Northeast (SP)
Osceola (Seminole)
Palmetto
Venice
FILTER BY ATHLETE(S)
Abdul-Basit, Daniel (M) - Osceola (Seminole)
Abraham, Micah (M) - East Lake
Adams, Liberty (F) - Osceola (Seminole)
Ahenhora-Bediako, Aliece (F) - Dixie Hollins
Ahenkora-bediako, Azaiah (M) - Dixie Hollins
Aidan, Carr (M) - Dixie Hollins
Alexander, Erykah (F) - Northeast (SP)
Ali, Idris (M) - Boca Ciega
Allen, Imani (F) - Boca Ciega
Allgood, Miya (F) - Palmetto
Allmon, John (M) - Northeast (SP)
Alonso, Rafael (M) - Palmetto
Alsburg, Rowan (F) - Dixie Hollins
Alvarez, Victor (M) - Palmetto
Anderson, Christopher (M) - Palmetto
Anderson, Courtney (F) - Palmetto
Andrews, Trinitee (F) - Boca Ciega
Anthony, Timothy (M) - Boca Ciega
Armstead, Rachel (F) - Osceola (Seminole)
Arnette, Grigsby (M) - Venice
Athid, Austin (M) - Northeast (SP)
Atwell, Gabby (F) - Venice
Ayette, Ashley (F) - Venice
Ayette, Audrey (F) - Venice
Bailey, Hunter (M) - Osceola (Seminole)
Baker, Voshawn (M) - Dixie Hollins
Ballestero, Andrea (F) - Osceola (Seminole)
Bancharan, Jasmine (F) - Largo
Barber, Charles (M) - Venice
Barber, Chloe (F) - Northeast (SP)
Barrett, Amanda (F) - Venice
Barrett, M'Kiyla (F) - Palmetto
Barron, Thomas (M) - Dixie Hollins
Barszcz, Kelly (F) - Northeast (SP)
Battle, Beryl (F) - Osceola (Seminole)
Battles, Julius (M) - Clearwater
Beacham, Jesaiah (M) - Boca Ciega
Beaman, Richard (M) - Largo
Beauburn, Mia (F) - Palmetto
Bell, Andre (M) - Largo
Bell, Tyrek (M) - Dixie Hollins
Bellack, Haley (F) - Clearwater
Bender, Sean (M) - Osceola (Seminole)
Benincasa, Robert (M) - East Lake
Benjamin, Indya (F) - Clearwater
Bennett, Scott (M) - Clearwater
Bevilaque, Helen (F) - Venice
Bibat, Philip (M) - Palmetto
Bielanski, Michael (M) - Venice
Birtcher, Dawson (M) - Palmetto
Blackstone, Corbin (M) - Braden River
Blanding, Sean (M) - Osceola (Seminole)
Bloznalis, Julius (M) - Clearwater
Bolden, Dianisty (F) - Largo
Bolton, Santana (M) - Northeast (SP)
Bonnell, Hailey (F) - Northeast (SP)
Borrelli, Nicole (F) - Osceola (Seminole)
Boyd, Colin (M) - Braden River
Bradford, Deayzia (F) - Boca Ciega
Bradley, Carly (F) - East Lake
Bradley, Latrez (M) - Clearwater
Bradley, Mason (M) - Braden River
Brahm, Carly (F) - Northeast (SP)
Brainard, Alyvia (F) - Venice
Brandenburg, Eric (M) - Braden River
Brantley, Kaylah (F) - Palmetto
Breese, Joseph (M) - Dunedin
Brooks, Ethan (M) - Palmetto
Brotchi, Sydney (F) - Osceola (Seminole)
Brouse, James (M) - Northeast (SP)
Brown, Brent (M) - Boca Ciega
Brown, Corian (M) - Palmetto
Brown, Imani (F) - Boca Ciega
Brown, Leah (F) - Largo
Brown, Nyah (F) - Largo
Brown, Solomon (M) - Largo
Browne, Drayton (M) - Dixie Hollins
Bryan, Pierce (M) - Braden River
Bryant, Tyler (F) - Palmetto
Budde, Bailey (F) - Venice
Budo, Leonidha (M) - Boca Ciega
Buidens, Yasmin (F) - Largo
Burg, Darren (M) - Osceola (Seminole)
Burmeister, Jacob (M) - Boca Ciega
Burnette, Hunter (M) - Northeast (SP)
Burt, Austin (M) - Venice
Busch, Brice (M) - Osceola (Seminole)
Bushman, Chaney (M) - Venice
Bushman, Christian (M) - Venice
Busi, Isabella (F) - Braden River
Butler, Logan (M) - Clearwater
Butzow, Collin (M) - Palmetto
Caie, Harmony (F) - Venice
Cail, Aubrey (F) - Northeast (SP)
Campbell, Tyller (F) - East Lake
Campos, Isabella (F) - Palmetto
Cappelli, Patrick (M) - Osceola (Seminole)
Carlos, Luis (M) - Palmetto
Carpenter, Carsyn (F) - Palmetto
Carr, Kyle (M) - East Lake
Carter, Jordan (M) - Braden River
Carter, Randall (M) - Palmetto
Cartwright, Jaquline (F) - Largo
Casella, Michael (M) - Venice
Casey, Andrew (M) - Venice
Casimer, Shy'Kelia (F) - Palmetto
Castaneda, Emmanuel (M) - Boca Ciega
Castro, Wendy (F) - Palmetto
Catlett, Lucius (M) - Palmetto
Cavanaugh, Trevor (M) - Clearwater
Chau, Raymond (M) - Largo
Cincotta, Anna (F) - East Lake
Cisliek, Eric (M) - Osceola (Seminole)
Cody, Meghan (F) - Northeast (SP)
Colburn, Chloe (F) - Venice
Cole, Carter (M) - Osceola (Seminole)
Cole, Ryan (M) - Osceola (Seminole)
Collins, Carl (M) - Boca Ciega
Collins, Dequicertis (M) - Boca Ciega
Colombo, Janelle (F) - Venice
Connolly, Jaycee (F) - Osceola (Seminole)
Copponi, Stevanie (F) - Boca Ciega
Coryea, Trevor (M) - Osceola (Seminole)
Cottrell, Chris (M) - Osceola (Seminole)
Courville, Juliana (F) - Venice
Coyte, Teagan (F) - Braden River
Crane, Isabella (F) - Venice
Cranston, Amaya (F) - Dixie Hollins
Crawford, Raetrell (M) - Palmetto
Cress, Isaiah (M) - Braden River
Cresswell, Lucas (M) - Osceola (Seminole)
Crobons, Catalina (F) - Braden River
Cruz-Vega, Jonathan (M) - Northeast (SP)
Currington, Jon (M) - Clearwater
Custic, Alan (M) - Clearwater
Cutlip, Jacob (M) - Clearwater
Daniele, Hailey (F) - Northeast (SP)
Daniels, Haley (F) - Largo
Dauval, Riley (F) - Osceola (Seminole)
Davies, Levi (F) - Dixie Hollins
Davis, Dakarhee (M) - Braden River
Davis, Miranda (F) - Braden River
Davis, Seth (M) - Braden River
Davis, Trevor (M) - Braden River
De Souza, Eduardo (M) - Braden River
Deans, Jordan (F) - Venice
DeLaCruz, Alondra (F) - Clearwater
DeLaCruz, Sharon (F) - Clearwater
Delesline, John (M) - Braden River
Denkler, David (M) - Largo
Dervisevic, Alma (F) - Osceola (Seminole)
Despot, Austin (M) - Braden River
Diaz, Sara (F) - Braden River
Dieffenthaller, Cecilia (F) - East Lake
Diego, Juan (M) - Palmetto
Dionela, Demi Lance (F) - Braden River
Donkor, Liyah (F) - Palmetto
Donovan, Olivia (F) - Clearwater
Dooling, Kirstin (F) - Venice
Dortch, Micah (M) - Palmetto
Downs, Corey (M) - Osceola (Seminole)
Dozier, Amani (F) - Palmetto
Dunbar, Jabri (M) - Palmetto
Dupre, Josh (M) - East Lake
Eckman, Raiya (F) - Dixie Hollins
Edmondson, Shaeleigh (F) - Dunedin
Edwards, Khaishef (M) - Largo
Elerby, Joel (M) - Braden River
Elia, Frederick (M) - Northeast (SP)
Ellison, Tyler (M) - Osceola (Seminole)
Elrod, Elon (F) - Palmetto
Enriquez, Christina (F) - Dixie Hollins
Espada, Deniel (M) - Clearwater
Esponilla, Clemente (M) - Dunedin
Evans, Amanda (F) - Osceola (Seminole)
Evans, Marquavia (F) - Northeast (SP)
Ewing, Connor (M) - Largo
Feaster, Taliyah (F) - Boca Ciega
Fels, Nicole (F) - East Lake
Ferfuson, Sandra (F) - East Lake
Fictum, Joshua (M) - Northeast (SP)
Fidelis, Lucas (M) - Osceola (Seminole)
Finn, Thomas (M) - Braden River
Fletcher, Hailey (F) - East Lake
Flores, Aaliyah (F) - Osceola (Seminole)
Flowers, Jemond (M) - Boca Ciega
Floyd, Ashauntay (F) - Braden River
Foreman, Jordan (M) - Northeast (SP)
Fornshell, Courtney (F) - Clearwater
Fornshell, Lauren (F) - Clearwater
Foskin, Rowan (M) - Venice
Foster, Deven (M) - Boca Ciega
Fowler, Aidan (M) - Palmetto
Frazier, Arron (M) - Clearwater
Freeman, Morgan (F) - Largo
Freer, Terry (M) - Braden River
Fryar, Zach (M) - Venice
Fullem, Aidan (M) - Dunedin
Gaffney, Michael (M) - Venice
Gagnon, Michael (M) - Braden River
Gaines, Jordan (M) - Boca Ciega
Galarza, Daniel (M) - Dunedin
Galarza, Miguel (M) - Dunedin
Galiano, Vanessa (F) - East Lake
Garcia, Melissa (F) - Dixie Hollins
Garcia, Victoria (F) - Braden River
Garofalo, Riccardo (M) - Braden River
Gavin, Robert (M) - Palmetto
Gay, Conner (M) - Osceola (Seminole)
Geer, Connor (M) - East Lake
George, Chris (M) - Venice
Giacolone, Nick (M) - Venice
Gilberti, Landen (M) - Osceola (Seminole)
Gilray, Faith (F) - Braden River
Giusti, Dominic (M) - Dunedin
Gonzalez Rodriguez, Daniel (M) - Clearwater
Gonzalez, Eddie (M) - Braden River
Gordon, Javarious (M) - Largo
Grace, Emma (F) - East Lake
Graham, Alexis (F) - Braden River
Green, Osbyanna (F) - Boca Ciega
Gregoire, Meghan (F) - Osceola (Seminole)
Gross, Seth (M) - Braden River
Gutierrez Principe, Gianna (F) - Dunedin
Guyden, Ceveghnqez (M) - Northeast (SP)
Hadley, Tamyra (F) - Boca Ciega
Hahn, Abby (F) - East Lake
Hall, Haley (F) - Osceola (Seminole)
Hamer, Jeanne (F) - Largo
Hansen, Lane (M) - East Lake
Harding, Sarah (F) - Venice
Harris, Alicia (F) - Palmetto
Harry, Josh (M) - Osceola (Seminole)
Harting, Meadow (F) - Dixie Hollins
Haupt, Annie (F) - Braden River
Hauschild, Nathaniel (M) - Clearwater
Heera, Angelina (F) - Clearwater
Hernandez-Trejo, Arturo (M) - Clearwater
Herrington, Joshua (M) - Venice
Higgins, Emmanuel (M) - Largo
Hines, Griffen (M) - Venice
Ho, Annie (F) - Boca Ciega
Hogan, Aidan (M) - East Lake
Holmes, Troy (M) - Largo
Holton, Calvin (M) - Venice
Hough, Jaret (M) - Palmetto
Howard, Dylan (M) - Braden River
Howes, Jocilynn (F) - Largo
Hudson, Iona (F) - Boca Ciega
Hudson, Zach (M) - Venice
Huggins, Matthew (M) - Northeast (SP)
Hughes, James (M) - Braden River
Hughes, John (M) - Northeast (SP)
Hughes, Payton (F) - Osceola (Seminole)
Huhges, Zakwani (M) - Palmetto
Hunsinger, Nason (M) - Northeast (SP)
Hutsenpiller, Paige (F) - East Lake
Hylton, Rondane (M) - Boca Ciega
Ikegwu, Chigozie (F) - Osceola (Seminole)
Ingalls, Layla (F) - Northeast (SP)
Irwin, Micheal (M) - Osceola (Seminole)
Ivanenko, Vanessa (F) - Venice
Jaber, Talah (F) - Northeast (SP)
Jackiewicz, Tyler (M) - Northeast (SP)
Jackson, Jeremiah (M) - Palmetto
James, Savannah (F) - Venice
Jensen, David (M) - Osceola (Seminole)
Jensen, David (M) - Osceola (Seminole)
Johnson, Desiree (F) - East Lake
Johnson, Josiah (M) - Palmetto
Johnson, Kalli (F) - Braden River
Johnson, Kenzie (F) - Braden River
Johnson, Kuylen (M) - Boca Ciega
Johnson, Mike (M) - Palmetto
Jones, Aja (F) - Venice
Jones, Allison (F) - Osceola (Seminole)
Jones, Janiyah (F) - Largo
Jones, Janiyah (F) - Largo
Jones, Jarod (M) - Osceola (Seminole)
Jones, Jaxon (M) - Osceola (Seminole)
Jones, Jered (M) - Dunedin
Jones, John (M) - Palmetto
Jones, Nicholas (M) - Boca Ciega
Jones, Renee (F) - Largo
Jones, Tarik (M) - Boca Ciega
Juan-Gonzalez, Fabiola (F) - Clearwater
Justice, Lauren (F) - Boca Ciega
Karalekas, Isaac (M) - Dunedin
Kaye, Austin (M) - Clearwater
Keane, Jeremiah (M) - Braden River
Keiser, Will (M) - Osceola (Seminole)
Keleske, Piper (F) - Clearwater
Keleske, Timothy (M) - Clearwater
Kelley, Christopher (M) - Venice
Kerrigan, Alexis (F) - Boca Ciega
Kerwin, Tanner (M) - Palmetto
Khammanivong, Kaden (M) - Osceola (Seminole)
Kier, Amaya (F) - Largo
Kier, Amaya (F) - Largo
Kier, Zariah (F) - Largo
Kieser, Will (M) - Osceola (Seminole)
Kilmaiev, Illia (M) - Dixie Hollins
King, KeSean (M) - Largo
Klepper, Jonathan (M) - Palmetto
Kowalke, Cameron (M) - Dixie Hollins
Kozlowski, Isabella (F) - Osceola (Seminole)
Kozma, Carson (M) - East Lake
Kreloff, Naomi (F) - Dunedin
Krepop, Logan (M) - Palmetto
Krieger, Kameron (M) - Boca Ciega
Kurceba, Noah (M) - Northeast (SP)
La Rock, Gabby (F) - Venice
Lachambre, Celeste (F) - Venice
LaGrande, Owen (M) - Osceola (Seminole)
LaGrange, Chase (M) - Osceola (Seminole)
Lambert, Bryson (M) - Osceola (Seminole)
Lane, Stone (M) - East Lake
Langston, Jacoby (M) - Clearwater
LaPlume, Jenna (F) - Clearwater
Larue, Madeline (F) - Braden River
Lathrop, Harrison (M) - Osceola (Seminole)
Lawes, Richardo (M) - Boca Ciega
Le, Julia (F) - Largo
Lear, Chloe (F) - Venice
Leash, Tyler (M) - Venice
Legrand, Sebastiane (M) - Dixie Hollins
Leitner, Helena (F) - Northeast (SP)
Lenosky, Lance (M) - Braden River
Leveutte, Quinton (M) - Clearwater
Lewis, Mateo (M) - Braden River
Liaros, Athan (M) - Braden River
Livingston, Uhmyjai (M) - Boca Ciega
Lloyd, Brianna (F) - Dixie Hollins
Longabach, Jaclyn (F) - Braden River
Lopez, John (M) - Boca Ciega
Lopez, Lauren (F) - Clearwater
Louis, Marlem (M) - Venice
Lowery, Sierra (F) - Boca Ciega
Lozano-Sanz, Christian (M) - Braden River
Luff, Hannah (F) - Venice
Lugo de Jesus, Jean (M) - Braden River
Lukowski, Jennifer (F) - Venice
Lyons, Haley (F) - Osceola (Seminole)
Mackenzie, Olivia (F) - East Lake
Madrid, Natalia (F) - Palmetto
Mahoney, Brendan (M) - Clearwater
Maier, Mathew (M) - Northeast (SP)
Maldonado , Jovanni (F) - Palmetto
Maloney, Kayla (F) - Venice
Mansur, Michael (M) - Braden River
Marino, Anthony (M) - Palmetto
Marino, Vincent (M) - Venice
Marion, Ciera (F) - Osceola (Seminole)
Mariscal, Hannah (F) - Dunedin
Marshall, Madison (F) - Boca Ciega
Marston, Grace (F) - Braden River
Marston, Hailey (F) - Braden River
Marston, Will (M) - Braden River
Martin, Ethan (M) - Palmetto
Mathews, Jay (M) - Boca Ciega
Matzelle, Madison (F) - East Lake
McCoy, Dustin (M) - Braden River
McDuffie, Gabriel (M) - Palmetto
McGreevy, Brooke (F) - Braden River
McHugh, Colin (M) - East Lake
McKelvy, Emma (F) - Clearwater
Mclean, Delaney (F) - Venice
McManus, Ian (M) - Osceola (Seminole)
McMullen, Chloe (F) - Clearwater
McMullen, Jackson (M) - Clearwater
Mead, Calvin (M) - Northeast (SP)
Medaries, Stevmoney (M) - Boca Ciega
Melvin, Richard (M) - Palmetto
Meyer, Daniel (M) - Venice
Meyer, Soren (M) - Braden River
Mike, Lester (M) - Dixie Hollins
Miles, Bethal (M) - Largo
Miller, Jalia (M) - Dixie Hollins
Miller, Robert (M) - Northeast (SP)
Mitchell, Niyah (F) - Boca Ciega
Mitchell, Niyah (F) - Boca Ciega
Mitchell, Stephen (M) - Boca Ciega
Mobley, Dezmen (M) - Braden River
Mont, Alejandro (M) - Palmetto
Moon, Madison (F) - Osceola (Seminole)
Moore, Janelle (F) - Northeast (SP)
Moore, Mckenzie (F) - Largo
Morris, Wyatt (M) - Osceola (Seminole)
Mosier, Cameron (F) - Boca Ciega
Mosoke, Brainharris (M) - Clearwater
Moyer, Caitlin (F) - Osceola (Seminole)
Mozo, Micheal (M) - Osceola (Seminole)
Murray, Jhaylen (M) - Clearwater
Murray, Ryan (M) - Braden River
Myburgh, Anne (F) - Venice
Nascimento, Evelyn (F) - Clearwater
Newton, Riley (F) - Osceola (Seminole)
Nguyen, Jeffery (M) - Boca Ciega
Nimmons, Thomas (M) - Boca Ciega
Novarro, Ella (F) - Braden River
O'Neal, Trinity (F) - Boca Ciega
Obas, Omara (F) - Boca Ciega
Ogunle, Oluwadamilare (M) - Clearwater
Oliver, Luke (M) - Boca Ciega
Palma, Jude (M) - Clearwater
Pandey, Joshua (M) - Clearwater
Parker, Emily (F) - Osceola (Seminole)
Parrish, Emma (F) - Braden River
Paster, Madisen (F) - East Lake
Paton, Christian (M) - Palmetto
Patterson, Riley (M) - Northeast (SP)
Paul, Caleb (M) - Northeast (SP)
Pedersen, Eric (M) - Clearwater
Pedersen, Nicholas (M) - Braden River
Pereyra, Ismael (M) - Clearwater
Perez, Dakota (F) - Osceola (Seminole)
Peterman, Taffrey (M) - Boca Ciega
Peters, Janeze (F) - Boca Ciega
Petracsek, Connor (M) - East Lake
Phillips, Christopher (M) - Boca Ciega
Philogene, Rose Ferla (F) - Braden River
Pierce, Julia (F) - Boca Ciega
Pineda, Mia (F) - Dixie Hollins
Pioquinto, Desere (F) - Clearwater
Pittman, Darien (M) - East Lake
Pitzen, Riley (M) - Dixie Hollins
Pizano, Logan (M) - Palmetto
Poggendick, Adreanna (F) - Northeast (SP)
Poinsette, Nathan (M) - Boca Ciega
Polinsky, Emma (F) - Boca Ciega
Porter, Tyson (M) - Largo
Possehl, Tyson (M) - Venice
Poviserova, Veronika (F) - Northeast (SP)
Powell, Gabrielle (F) - Northeast (SP)
Prachar, Alayna (F) - Venice
Quay, Jordan (M) - Braden River
Queen, Briana (F) - Osceola (Seminole)
Quillan, Alexander (M) - Northeast (SP)
Rachel, Ashanti (F) - East Lake
Ramirez, Andre (M) - Osceola (Seminole)
Ramirez, Reynaldo (M) - Palmetto
Randall, Deondre (M) - Largo
Randolph, Reginald (M) - Northeast (SP)
Rardin, Samantha (F) - Northeast (SP)
Reed, Carter (M) - East Lake
Reed, Johnathan (M) - Osceola (Seminole)
Reeves, Kimberly (F) - Osceola (Seminole)
Reichle, Ava (F) - Osceola (Seminole)
Reyna, Johan (M) - Palmetto
Reynoso, Ismael (M) - Dunedin
Richard, Jonah (M) - Northeast (SP)
Richardson, Valissa (F) - Clearwater
Riera-Gil, Diego (M) - Northeast (SP)
Rinehart, Jeremy (M) - Braden River
Rivera, Sebastian (M) - Dunedin
Roberts, Tori (F) - Boca Ciega
Robertson, Hannah (F) - Venice
Robinson, Ryan (M) - East Lake
Rodgers, Kylen (M) - Palmetto
Rodrigues, Isaiah (M) - Braden River
Rogers, Haille (F) - East Lake
Rollins, Emily (F) - East Lake
Rose, Rachel (F) - Venice
Rosquero-Cortes, Emanuel (M) - Clearwater
Rubaii, Aaron (M) - Osceola (Seminole)
Saba, Elea (F) - Venice
Sabo, Taylor (F) - Clearwater
Said, Malak (F) - Northeast (SP)
Saunders, Tavion (M) - Palmetto
Schilling, Mason (F) - Venice
Schneider, Flori (F) - Palmetto
Schueler, Jayden (M) - Clearwater
Scinta, Selena (F) - Boca Ciega
Scott, Jada (F) - Palmetto
Scott, Jontasia (F) - Largo
Scott, Rontonio (M) - Boca Ciega
Sebesta, Jillian (F) - East Lake
Sekulovic, Isabilita (F) - Clearwater
Shackelford, Kori (F) - Clearwater
Shannon, Kenneth (M) - Largo
Sheehan, Cassidy (F) - East Lake
Shepherd, Sydney (F) - Braden River
Shrader, Thomas (M) - Venice
Simmons, Daizyana (F) - Northeast (SP)
Six, Lauren (F) - Boca Ciega
Skapjak, Sommer (F) - Venice
Skillman, Carson (M) - Venice
Slattery, Kiersten (F) - Venice
Smith, Jermya (F) - Boca Ciega
Smith, Logan (M) - Osceola (Seminole)
Smith, Logan (M) - Osceola (Seminole)
Smith, Sadie (F) - Largo
Smith, Tannia (F) - Northeast (SP)
Smith, Tavontae (M) - Dixie Hollins
Snaguski, Larissa (F) - East Lake
Snyder, Madison (F) - Largo
Snyder, Makenzie (F) - Largo
Soberanos, Dulce (F) - Palmetto
Sockol, Samuel (M) - Northeast (SP)
Soto, Aydan (M) - Osceola (Seminole)
Soto, Nilmarie (F) - Clearwater
Soto, Rylan (M) - Osceola (Seminole)
Soundara, Nirvana (F) - Palmetto
Spears, Timothy (M) - Dunedin
Speed-Ferris, Dakota (M) - East Lake
Spencer, Nicholas (M) - Northeast (SP)
Spoor, Haley (F) - Osceola (Seminole)
Spoor, Jessie (F) - Osceola (Seminole)
Staas, Daniel (M) - Venice
Stager, William (M) - Braden River
Starvreski, Skylar (M) - Osceola (Seminole)
Stavarz, Simon (M) - Venice
Staveley, Alexander (M) - Largo
Steiler, Reanna (F) - Dixie Hollins
Stepaniak, Zackary (M) - Osceola (Seminole)
Stephens, Miles (M) - Braden River
Stone, Myuana (F) - Northeast (SP)
Stone, Taylor (F) - Osceola (Seminole)
Stone, William (M) - Osceola (Seminole)
Stonehouse, Colton (M) - Venice
Stout, Beck (M) - Braden River
Strot, Maverick (M) - Braden River
Stroup, Gabriela (F) - Osceola (Seminole)
Sullivan, Emily (F) - Clearwater
Sullivan, Mackenzie (F) - Palmetto
Sutherland, Tyler (M) - Dunedin
Sweiderk, Benjamin (M) - Venice
Swetokos, Hunter (M) - East Lake
Szczepaniuk, Sena (F) - Venice
Taylor, Akiyah (F) - Palmetto
Taylor, Brianna (F) - Venice
Taylor, Harold (M) - Northeast (SP)
Taylor, Justin (M) - Dunedin
Taylor, Savannah (F) - Dixie Hollins
Teal, Allecia (F) - Largo
Teijelo, Alberto (M) - Venice
Termeer, Jada (F) - Palmetto
Thomas, Tamara (F) - Clearwater
Timberlake, Gabriel (M) - Clearwater
Tippman, Gage (M) - Venice
Tippman, Jacey (F) - Venice
Toenjes, Summer (F) - Largo
Tomic, Aleksandar (M) - Northeast (SP)
Tompkins, Jordan (M) - Dixie Hollins
Toups, Blake (M) - Osceola (Seminole)
Trafton, Zoe (F) - Largo
Trapani, Michael (M) - Venice
Turner, Dylan (M) - Braden River
Valby, Parker (F) - East Lake
Valdez, Ricardo (M) - Boca Ciega
Valente, Jesus (M) - Palmetto
Valery, Amelia (F) - Venice
Vanburger, Tyler (M) - Northeast (SP)
Varney, Jason (M) - Northeast (SP)
Vaughn, Blake (M) - Braden River
Villafone, Omar (M) - Dixie Hollins
Volpe, Nina (F) - Venice
Wachtler, Gabe (M) - Osceola (Seminole)
Walker, Lazavien (M) - Palmetto
Wallis, Nathan (M) - Braden River
Walsh, Jake (M) - East Lake
Ware, Amyiah (F) - Clearwater
Ware, Donquan (M) - Boca Ciega
Warner, Braidy (M) - Dunedin
Warner, Lucas (M) - Braden River
Watford, Eugene (M) - Largo
Wattman, Reagan (F) - Clearwater
Weaver, Mason (M) - Largo
Weekes, Rachel (F) - Venice
Weiman, Jake (M) - Venice
Welborn, Michael (M) - East Lake
Wester, Jaylen (M) - Palmetto
Wethington, d (M) - Boca Ciega
Wheatley, Brooke (F) - Venice
Whittington, Thomas (M) - Osceola (Seminole)
Wilborn, Mare-On (M) - Boca Ciega
Wilkinson, William (M) - Braden River
Williams, Aaliyah (F) - Dixie Hollins
Williams, Brian (M) - Venice
Williams, Brionna (F) - East Lake
Williams, Killian (M) - Dixie Hollins
Williams, Malik (M) - Palmetto
Williams, Mitheron (M) - Boca Ciega
Willman, Keira (F) - Osceola (Seminole)
Wimbush, Dominick (M) - Boca Ciega
Winchell, Kyle (M) - Palmetto
Witherspoon, Nathaniel (M) - Dunedin
Wolf, William (M) - Braden River
Wolfe, Conrad (M) - Osceola (Seminole)
Wolff, Weston (M) - Venice
Wood, Morgan (F) - Boca Ciega
Woods, Shatori (F) - Boca Ciega
Worthington, Jack (M) - East Lake
Wright, Chandler (M) - East Lake
Wright, Herbert (M) - Boca Ciega
Wright, Malik (M) - Boca Ciega
Wright, Tristyn (M) - Northeast (SP)
Wynne, Thomas (M) - Osceola (Seminole)
Yacobi, Jonathan (M) - Largo
Yealy, Preston (M) - Venice
Zemetskus, Dylan (M) - Boca Ciega
QUICK LINKS:
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
Choose an Event
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
300H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
100 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Abraham, Micah
SR
East Lake
10.82
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
0.4
2
Edwards, Khaishef
JR
Largo
10.83
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.9
3
Williams, Malik
SR
Palmetto
10.94
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.5
4
Phillips, Christopher
SO
Boca Ciega
10.97
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.5
5
Butler, Logan
JR
Clearwater
10.98
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.5
6
Higgins, Emmanuel
SR
Largo
11.09
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
0.8
7
Walker, Lazavien
SR
Palmetto
11.12
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
-0.5
8
Dunbar, Jabri
SO
Palmetto
11.13
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.7
9
Mathews, Jay
SR
Boca Ciega
11.19
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.3
10
Bell, Andre
JR
Largo
11.20
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.2
11
Stephens, Miles
SO
Braden River
11.28
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.5
12
Pereyra, Ismael
JR
Clearwater
11.30
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.8
13
Ware, Donquan
JR
Boca Ciega
11.33
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
14
Dortch, Micah
SO
Palmetto
11.43
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.2
15
Jones, John
SR
Palmetto
11.47
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.2
16
Mont, Alejandro
SR
Palmetto
11.48
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.2
16
Turner, Dylan
SO
Braden River
11.48
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
0.7
18
Hines, Griffen
SO
Venice
11.55
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
+0.0
19
Bradley, Latrez
JR
Clearwater
11.58
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.5
19
Randall, Deondre
FR
Largo
11.58
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.5
21
Holmes, Troy
SO
Largo
11.59
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.5
22
Galarza, Daniel
FR
Dunedin
11.60
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
0.7
22
Brown, Corian
SR
Palmetto
11.60
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
24
Blackstone, Corbin
JR
Braden River
11.64
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.7
25
Smith, Tavontae
SR
Dixie Hollins
11.66
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
26
Battles, Julius
SO
Clearwater
11.74
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.2
27
Gagnon, Michael
JR
Braden River
11.76
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
-1.3
28
Murray, Jhaylen
SO
Clearwater
11.77
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
0.2
28
Johnson, Kuylen
JR
Boca Ciega
11.77
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
30
Davis, Dakarhee
FR
Braden River
11.82
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.2
100 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Bolden, Dianisty
SR
Largo
11.74
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2.2
2
Kier, Amaya
SR
Largo
12.15
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.1
3
Graham, Alexis
SO
Braden River
12.49
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2.2
4
Dooling, Kirstin
SR
Venice
12.57
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2.2
5
Marion, Ciera
FR
Osceola (Seminole)
12.67
Warhawk Invitational
Feb 15, 2019
+0.0
6
Paster, Madisen
SO
East Lake
12.75
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3.1
7
Jones, Renee
SO
Largo
12.92
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.7
8
Brown, Nyah
SO
Largo
12.95
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-0.5
9
Anderson, Courtney
FR
Palmetto
13.05
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
10
Cincotta, Anna
SO
East Lake
13.12
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
11
O'Neal, Trinity
SO
Boca Ciega
13.15
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
0.1
12
Grace, Emma
SR
East Lake
13.31
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
13
Ayette, Audrey
FR
Venice
13.33
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
1.6
14
Woods, Shatori
JR
Boca Ciega
13.43
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
15
Williams, Aaliyah
SO
Dixie Hollins
13.51
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3.1
16
Johnson, Desiree
JR
East Lake
13.55
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
17
Simmons, Daizyana
JR
Northeast (SP)
13.58
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
18
Dionela, Demi Lance
JR
Braden River
13.62
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3.1
19
Taylor, Akiyah
JR
Palmetto
13.66
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
-0.7
20
Scott, Jada
FR
Palmetto
13.69
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.4
21
Donkor, Liyah
SO
Palmetto
13.73
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
-1.7
22
Beauburn, Mia
JR
Palmetto
13.75
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
22
Rose, Rachel
SR
Venice
13.75
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
1.2
24
Bryant, Tyler
JR
Palmetto
13.78
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
25
Adams, Liberty
FR
Osceola (Seminole)
13.93
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
26
Harris, Alicia
JR
Palmetto
13.99
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
-0.7
27
Allen, Imani
JR
Boca Ciega
14.01
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.2
27
Stone, Myuana
SO
Northeast (SP)
14.01
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-0.5
29
Smith, Jermya
SO
Boca Ciega
14.12
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3.1
30
Parrish, Emma
SO
Braden River
14.13
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
+0.0
200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Abraham, Micah
SR
East Lake
21.88
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
1.8
2
Williams, Malik
SR
Palmetto
21.97
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
0.5
3
Phillips, Christopher
SO
Boca Ciega
22.06
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-0.3
4
Walker, Lazavien
SR
Palmetto
22.40
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
-0.2
5
Ware, Donquan
JR
Boca Ciega
22.54
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
0.3
6
Gagnon, Michael
JR
Braden River
22.55
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
7
Bell, Andre
JR
Largo
22.61
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
0.5
8
Higgins, Emmanuel
SR
Largo
22.63
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
0.3
9
Mathews, Jay
SR
Boca Ciega
23.12
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
10
Dunbar, Jabri
SO
Palmetto
23.35
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
0.3
11
Stephens, Miles
SO
Braden River
23.44
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
-0.3
12
Lugo de Jesus, Jean
SR
Braden River
23.47
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
-0.5
13
Dortch, Micah
SO
Palmetto
23.67
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
13
Mont, Alejandro
SR
Palmetto
23.67
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
-0.2
15
Randall, Deondre
FR
Largo
23.77
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-0.3
16
Saunders, Tavion
SO
Palmetto
23.78
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
+0.0
17
Pereyra, Ismael
JR
Clearwater
23.89
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
0.8
18
Jones, John
SR
Palmetto
24.08
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
-0.3
19
Davis, Dakarhee
FR
Braden River
24.11
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.6
20
Blackstone, Corbin
JR
Braden River
24.17
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
0.8
21
Hough, Jaret
FR
Palmetto
24.20
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
+0.0
22
Pittman, Darien
SR
East Lake
24.28
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
23
Holmes, Troy
SO
Largo
24.30
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.7
24
Huhges, Zakwani
SR
Palmetto
24.32
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
25
Jones, Jered
SR
Dunedin
24.37
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
-0.4
26
Wright, Malik
SR
Boca Ciega
24.53
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
27
Watford, Eugene
SO
Largo
24.55
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
0.8
28
Castaneda, Emmanuel
SR
Boca Ciega
24.64
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.7
29
Carter, Jordan
SO
Braden River
24.71
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
+0.0
30
Huggins, Matthew
FR
Northeast (SP)
24.75
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.4
200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Bolden, Dianisty
SR
Largo
24.57
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
-0.3
2
Graham, Alexis
SO
Braden River
25.98
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
0.8
3
Cincotta, Anna
SO
East Lake
26.03
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
0.8
4
Paster, Madisen
SO
East Lake
26.66
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
0.6
5
Marion, Ciera
FR
Osceola (Seminole)
26.67
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
6
Dooling, Kirstin
SR
Venice
26.81
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
+0.0
7
Mitchell, Niyah
FR
Boca Ciega
26.88
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
8
Courville, Juliana
FR
Venice
26.90
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
+0.0
9
Mitchell, Niyah
FR
Boca Ciega
27.04
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.8
10
Roberts, Tori
SR
Boca Ciega
27.09
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.8
11
Anderson, Courtney
FR
Palmetto
27.11
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
0.7
12
Jones, Renee
SO
Largo
27.39
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.8
13
Harris, Alicia
JR
Palmetto
27.40
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.5
14
Ferfuson, Sandra
FR
East Lake
27.48
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
0.7
15
O'Neal, Trinity
SO
Boca Ciega
27.72
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.5
16
Brown, Imani
SO
Boca Ciega
27.76
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
16
Ayette, Audrey
FR
Venice
27.76
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
+0.0
18
Gutierrez Principe, Gianna
SR
Dunedin
28.14
IMG Academy Invitational
Mar 16, 2019
1.0
19
Johnson, Desiree
JR
East Lake
28.27
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
20
Ayette, Ashley
FR
Venice
28.32
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
+0.0
21
Scott, Jontasia
FR
Largo
28.44
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.1
22
Bradley, Carly
SR
East Lake
28.47
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
23
Adams, Liberty
FR
Osceola (Seminole)
28.50
Warhawk Invitational
Feb 15, 2019
+0.0
24
Scott, Jada
FR
Palmetto
28.62
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
25
Borrelli, Nicole
SR
Osceola (Seminole)
28.66
Warhawk Invitational
Feb 15, 2019
+0.0
26
Ingalls, Layla
JR
Northeast (SP)
28.76
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
27
Schilling, Mason
JR
Venice
28.84
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.1
28
Donkor, Liyah
SO
Palmetto
28.88
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.8
29
Rose, Rachel
SR
Venice
28.90
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
30
Brown, Leah
FR
Largo
29.07
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.3
400 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Mosoke, Brainharris
SR
Clearwater
51.24
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2
Skillman, Carson
SR
Venice
51.37
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
Williams, Mitheron
JR
Boca Ciega
51.40
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
Jackson, Jeremiah
JR
Palmetto
51.56
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
5
Ware, Donquan
JR
Boca Ciega
51.59
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
6
Saunders, Tavion
SO
Palmetto
51.85
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
7
Walsh, Jake
SR
East Lake
52.37
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
8
Brown, Corian
SR
Palmetto
52.98
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Mont, Alejandro
SR
Palmetto
52.99
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
9
Lawes, Richardo
SO
Boca Ciega
52.99
Richard Allen Invitational
Feb 21, 2019
11
Gagnon, Michael
JR
Braden River
53.23
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
12
Barber, Charles
SR
Venice
54.08
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
13
Jones, Jered
SR
Dunedin
54.30
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
14
Williams, Malik
SR
Palmetto
54.58
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
15
Beacham, Jesaiah
SR
Boca Ciega
54.60
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
16
Rodgers, Kylen
JR
Palmetto
54.66
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
17
Pittman, Darien
SR
East Lake
54.96
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
17
Watford, Eugene
SO
Largo
54.96
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
19
Huhges, Zakwani
SR
Palmetto
55.07
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
20
Weaver, Mason
JR
Largo
55.25
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
21
Hughes, James
FR
Braden River
55.48
Sarasota Riverview Ram Invite
Feb 22, 2019
22
Huggins, Matthew
FR
Northeast (SP)
55.74
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
23
Stephens, Miles
SO
Braden River
55.77
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
24
Lenosky, Lance
JR
Braden River
55.93
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
25
Rinehart, Jeremy
JR
Braden River
56.04
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
26
Walker, Lazavien
SR
Palmetto
56.71
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
27
Lugo de Jesus, Jean
SR
Braden River
56.73
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
28
McDuffie, Gabriel
SO
Palmetto
56.79
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
29
Burt, Austin
JR
Venice
56.95
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
30
Davis, Dakarhee
FR
Braden River
57.26
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
400 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Stone, Taylor
JR
Osceola (Seminole)
1:00.04
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
2
Courville, Juliana
FR
Venice
1:00.10
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
La Rock, Gabby
SR
Venice
1:00.17
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
4
Marston, Hailey
FR
Braden River
1:00.37
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
5
Mitchell, Niyah
FR
Boca Ciega
1:00.69
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
6
Bolden, Dianisty
SR
Largo
1:00.98
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
7
Mitchell, Niyah
FR
Boca Ciega
1:01.05
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
8
Gutierrez Principe, Gianna
SR
Dunedin
1:01.27
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
9
Robertson, Hannah
SR
Venice
1:01.30
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
10
Harris, Alicia
JR
Palmetto
1:01.82
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
11
Marion, Ciera
FR
Osceola (Seminole)
1:01.83
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
12
Philogene, Rose Ferla
JR
Braden River
1:02.08
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
13
Ingalls, Layla
JR
Northeast (SP)
1:02.13
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
14
Heera, Angelina
SR
Clearwater
1:02.74
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
15
Rose, Rachel
SR
Venice
1:03.46
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
16
Adams, Liberty
FR
Osceola (Seminole)
1:03.62
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
17
Parrish, Emma
SO
Braden River
1:04.01
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
18
Schilling, Mason
JR
Venice
1:04.50
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
19
Ferfuson, Sandra
FR
East Lake
1:05.05
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
20
Madrid, Natalia
FR
Palmetto
1:05.13
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
21
Ikegwu, Chigozie
JR
Osceola (Seminole)
1:05.34
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
22
Bradley, Carly
SR
East Lake
1:05.80
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
23
Woods, Shatori
JR
Boca Ciega
1:05.84
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
24
Sabo, Taylor
SR
Clearwater
1:06.41
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
25
Johnson, Kenzie
SO
Braden River
1:06.43
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
26
Smith, Tannia
JR
Northeast (SP)
1:07.21
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Bradford, Deayzia
SO
Boca Ciega
1:08.33
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
28
Hutsenpiller, Paige
SR
East Lake
1:08.41
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
29
Busi, Isabella
SO
Braden River
1:08.65
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
30
Ayette, Ashley
FR
Venice
1:08.75
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
800 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Maier, Mathew
SR
Northeast (SP)
1:57.60
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
2
Skillman, Carson
SR
Venice
1:58.47
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Quillan, Alexander
SR
Northeast (SP)
2:01.33
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
4
Foreman, Jordan
JR
Northeast (SP)
2:01.39
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
5
Stager, William
SR
Braden River
2:02.08
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
6
Randolph, Reginald
SR
Northeast (SP)
2:04.47
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
7
Wright, Chandler
SO
East Lake
2:05.27
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
8
Martin, Ethan
SO
Palmetto
2:06.15
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
9
Casella, Michael
JR
Venice
2:06.69
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
10
Mosoke, Brainharris
SR
Clearwater
2:07.28
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
11
Warner, Braidy
SR
Dunedin
2:07.59
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
12
Teijelo, Alberto
SO
Venice
2:08.95
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
13
Jensen, David
FR
Osceola (Seminole)
2:08.96
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
14
Sweiderk, Benjamin
JR
Venice
2:09.42
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
15
Gordon, Javarious
SO
Largo
2:09.96
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
16
Jensen, David
FR
Osceola (Seminole)
2:10.19
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
17
Welborn, Michael
SR
East Lake
2:10.86
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
18
Williams, Brian
FR
Venice
2:12.87
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
19
Jackiewicz, Tyler
SO
Northeast (SP)
2:13.23
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
20
Krieger, Kameron
SO
Boca Ciega
2:13.98
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
21
Johnson, Mike
JR
Palmetto
2:14.13
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
22
De Souza, Eduardo
JR
Braden River
2:14.69
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
23
Carr, Kyle
SR
East Lake
2:14.88
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
24
McCoy, Dustin
JR
Braden River
2:15.13
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
25
Murray, Ryan
JR
Braden River
2:15.54
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
26
McMullen, Jackson
SR
Clearwater
2:15.98
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
27
Butzow, Collin
FR
Palmetto
2:16.77
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
28
Cole, Ryan
JR
Osceola (Seminole)
2:17.22
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
29
Gonzalez Rodriguez, Daniel
SR
Clearwater
2:17.36
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
30
Klepper, Jonathan
SO
Palmetto
2:17.58
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
800 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Stone, Taylor
JR
Osceola (Seminole)
2:17.71
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
2
Courville, Juliana
FR
Venice
2:18.44
Florida Relays
Mar 28, 2019
3
Valby, Parker
JR
East Lake
2:18.47
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
La Rock, Gabby
SR
Venice
2:20.43
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
5
Ingalls, Layla
JR
Northeast (SP)
2:23.24
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
6
Ballestero, Andrea
FR
Osceola (Seminole)
2:25.33
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
7
Marston, Grace
FR
Braden River
2:26.38
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
8
Marston, Hailey
FR
Braden River
2:30.04
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
9
Schilling, Mason
JR
Venice
2:30.10
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
10
Rollins, Emily
SR
East Lake
2:32.01
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
11
Evans, Amanda
JR
Osceola (Seminole)
2:32.09
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
12
Robertson, Hannah
SR
Venice
2:33.21
Florida Relays
Mar 28, 2019
13
Gregoire, Meghan
SR
Osceola (Seminole)
2:34.93
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
14
Galiano, Vanessa
FR
East Lake
2:35.20
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
15
Busi, Isabella
SO
Braden River
2:35.26
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
16
Slattery, Kiersten
SO
Venice
2:35.45
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
17
Johnson, Kenzie
SO
Braden River
2:35.51
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
18
Sabo, Taylor
SR
Clearwater
2:35.85
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
19
Marshall, Madison
JR
Boca Ciega
2:36.44
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
20
Adams, Liberty
FR
Osceola (Seminole)
2:38.18
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
21
Ikegwu, Chigozie
JR
Osceola (Seminole)
2:38.23
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
22
Lopez, Lauren
SO
Clearwater
2:39.69
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
23
Johnson, Kalli
SR
Braden River
2:42.05
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
24
Mosier, Cameron
JR
Boca Ciega
2:44.79
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
25
Schneider, Flori
SR
Palmetto
2:45.50
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
26
Parrish, Emma
SO
Braden River
2:46.24
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Lyons, Haley
SO
Osceola (Seminole)
2:49.05
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
28
McGreevy, Brooke
SO
Braden River
2:49.18
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
29
LaPlume, Jenna
SR
Clearwater
2:49.24
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
30
McMullen, Chloe
SR
Clearwater
2:49.34
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1600 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Maier, Mathew
SR
Northeast (SP)
4:25.52
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
2
Foreman, Jordan
JR
Northeast (SP)
4:35.86
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
3
Welborn, Michael
SR
East Lake
4:41.34
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
4
Sweiderk, Benjamin
JR
Venice
4:41.55
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
5
Wright, Chandler
SO
East Lake
4:42.64
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
6
Quillan, Alexander
SR
Northeast (SP)
4:42.85
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
7
Randolph, Reginald
SR
Northeast (SP)
4:44.40
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
8
McMullen, Jackson
SR
Clearwater
4:44.70
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Jensen, David
FR
Osceola (Seminole)
4:49.67
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
10
Teijelo, Alberto
SO
Venice
4:51.50
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
11
Denkler, David
FR
Largo
4:53.07
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
12
Coryea, Trevor
JR
Osceola (Seminole)
4:56.74
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
13
Stone, William
FR
Osceola (Seminole)
4:56.95
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
14
Stager, William
SR
Braden River
4:57.16
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
15
Carter, Randall
SO
Palmetto
4:59.19
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
16
Jensen, David
FR
Osceola (Seminole)
4:59.83
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
17
LaGrande, Owen
JR
Osceola (Seminole)
4:59.91
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
18
Beaman, Richard
SR
Largo
5:00.63
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
19
Butzow, Collin
FR
Palmetto
5:00.77
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
20
Howard, Dylan
FR
Braden River
5:00.80
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
21
Marston, Will
SR
Braden River
5:02.41
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
22
McCoy, Dustin
JR
Braden River
5:03.49
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
23
Cavanaugh, Trevor
SR
Clearwater
5:05.53
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
24
Cruz-Vega, Jonathan
JR
Northeast (SP)
5:06.62
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
25
Stout, Beck
JR
Braden River
5:08.42
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
26
Gordon, Javarious
SO
Largo
5:08.91
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Yacobi, Jonathan
SO
Largo
5:09.39
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
28
Bloznalis, Julius
SO
Clearwater
5:10.59
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
29
Wynne, Thomas
SO
Osceola (Seminole)
5:12.07
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
30
Soto, Rylan
SO
Osceola (Seminole)
5:13.12
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
1600 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Valby, Parker
JR
East Lake
4:50.59
Florida Relays
Mar 28, 2019
2
Stone, Taylor
JR
Osceola (Seminole)
4:56.95
Florida Relays
Mar 28, 2019
3
Ballestero, Andrea
FR
Osceola (Seminole)
5:18.17
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
4
Marston, Grace
FR
Braden River
5:28.04
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
5
Rollins, Emily
SR
East Lake
5:29.84
Royal Invitational 2019
Mar 16, 2019
6
Gregoire, Meghan
SR
Osceola (Seminole)
5:37.94
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
7
Galiano, Vanessa
FR
East Lake
5:41.32
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
8
Lukowski, Jennifer
JR
Venice
5:45.07
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
9
Evans, Amanda
JR
Osceola (Seminole)
5:48.32
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
10
Busi, Isabella
SO
Braden River
5:49.27
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
11
Myburgh, Anne
FR
Venice
5:50.46
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
12
Luff, Hannah
JR
Venice
5:50.53
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
13
Lopez, Lauren
SO
Clearwater
5:53.68
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
14
LaPlume, Jenna
SR
Clearwater
6:03.31
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
15
Kreloff, Naomi
FR
Dunedin
6:07.32
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
16
Sullivan, Mackenzie
SR
Palmetto
6:12.48
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
17
Parrish, Emma
SO
Braden River
6:14.00
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
18
Lyons, Haley
SO
Osceola (Seminole)
6:14.77
Warhawk Invitational
Feb 15, 2019
19
Sabo, Taylor
SR
Clearwater
6:17.54
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
20
Hudson, Iona
FR
Boca Ciega
6:18.72
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
21
Pineda, Mia
FR
Dixie Hollins
6:19.32
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
22
McMullen, Chloe
SR
Clearwater
6:20.28
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
23
Davis, Miranda
FR
Braden River
6:29.21
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
24
Polinsky, Emma
SO
Boca Ciega
6:32.51
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
25
Pierce, Julia
FR
Boca Ciega
6:33.75
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
26
Ware, Amyiah
SO
Clearwater
6:35.59
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Coyte, Teagan
SO
Braden River
6:36.17
Sarasota Riverview Ram Invite
Feb 22, 2019
28
Bancharan, Jasmine
FR
Largo
6:41.99
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
29
Willman, Keira
FR
Osceola (Seminole)
6:43.83
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
30
Budde, Bailey
SO
Venice
6:47.14
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
3200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Maier, Mathew
SR
Northeast (SP)
9:39.67
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
2
Foreman, Jordan
JR
Northeast (SP)
10:13.36
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
Welborn, Michael
SR
East Lake
10:13.53
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
4
Teijelo, Alberto
SO
Venice
10:17.44
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
5
Sweiderk, Benjamin
JR
Venice
10:20.26
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
6
Coryea, Trevor
JR
Osceola (Seminole)
10:24.41
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
7
LaGrande, Owen
JR
Osceola (Seminole)
10:35.87
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
8
Stone, William
FR
Osceola (Seminole)
10:36.68
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
9
Howard, Dylan
FR
Braden River
10:43.40
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
10
Butzow, Collin
FR
Palmetto
10:44.18
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
11
Jensen, David
FR
Osceola (Seminole)
10:53.93
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
12
Wynne, Thomas
SO
Osceola (Seminole)
10:54.00
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
13
Bloznalis, Julius
SO
Clearwater
10:54.18
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
14
Williams, Brian
FR
Venice
10:54.61
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
15
Breese, Joseph
SR
Dunedin
11:12.41
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
16
Possehl, Tyson
JR
Venice
11:19.83
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
17
Soto, Aydan
SO
Osceola (Seminole)
11:21.98
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
18
McMullen, Jackson
SR
Clearwater
11:22.53
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
19
Brooks, Ethan
JR
Palmetto
11:24.22
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
20
Rubaii, Aaron
FR
Osceola (Seminole)
11:26.73
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
21
Stout, Beck
JR
Braden River
11:32.04
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
22
Fullem, Aidan
JR
Dunedin
11:33.23
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
23
Freer, Terry
SR
Braden River
11:41.49
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
24
Meyer, Soren
SR
Braden River
11:49.96
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
25
Cavanaugh, Trevor
SR
Clearwater
11:50.06
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
26
Soto, Rylan
SO
Osceola (Seminole)
11:50.46
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
27
Cottrell, Chris
JR
Osceola (Seminole)
11:51.38
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
28
McManus, Ian
FR
Osceola (Seminole)
11:57.74
Warhawk Invitational
Feb 15, 2019
29
Krieger, Kameron
SO
Boca Ciega
12:02.76
Richard Allen Invitational
Feb 21, 2019
30
LaGrange, Chase
FR
Osceola (Seminole)
12:07.70
Warhawk Invitational
Feb 15, 2019
3200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Valby, Parker
JR
East Lake
10:24.03
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
2
Stone, Taylor
JR
Osceola (Seminole)
10:42.62
Florida Relays
Mar 28, 2019
3
Marston, Grace
FR
Braden River
11:49.31
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
Gregoire, Meghan
SR
Osceola (Seminole)
12:05.51
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
5
Johnson, Kenzie
SO
Braden River
12:15.98
Sarasota Riverview Ram Invite
Feb 22, 2019
6
Lopez, Lauren
SO
Clearwater
12:16.30
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
7
Rollins, Emily
SR
East Lake
12:16.95
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
8
Luff, Hannah
JR
Venice
12:23.10
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Evans, Amanda
JR
Osceola (Seminole)
12:30.67
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
10
Lukowski, Jennifer
JR
Venice
12:43.39
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
11
Myburgh, Anne
FR
Venice
13:01.42
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
12
Pineda, Mia
FR
Dixie Hollins
13:28.29
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
13
Pierce, Julia
FR
Boca Ciega
13:29.20
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
14
Sullivan, Mackenzie
SR
Palmetto
13:39.78
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
15
Polinsky, Emma
SO
Boca Ciega
13:44.54
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
16
Rogers, Haille
SO
East Lake
13:46.47
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
17
Hudson, Iona
FR
Boca Ciega
13:53.73
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
18
McMullen, Chloe
SR
Clearwater
14:06.10
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
19
Dieffenthaller, Cecilia
FR
East Lake
14:07.90
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
20
Davis, Miranda
FR
Braden River
14:19.15
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
21
Johnson, Kalli
SR
Braden River
14:22.07
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
22
Coyte, Teagan
SO
Braden River
14:26.24
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
23
Volpe, Nina
JR
Venice
14:35.34
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
24
Willman, Keira
FR
Osceola (Seminole)
14:51.16
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
25
Castro, Wendy
JR
Palmetto
14:51.97
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
26
McGreevy, Brooke
SO
Braden River
15:02.66
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Eckman, Raiya
SR
Dixie Hollins
15:16.34
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
28
Fornshell, Lauren
FR
Clearwater
15:24.93
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
29
Longabach, Jaclyn
JR
Braden River
15:26.66
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
30
Shackelford, Kori
FR
Clearwater
15:29.93
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
100 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Philogene, Rose Ferla
JR
Braden River
14.42
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
-0.5
2
Kier, Amaya
SR
Largo
14.64
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
-0.3
3
Cincotta, Anna
SO
East Lake
15.04
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
4
Kier, Amaya
SR
Largo
15.43
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
0.1
5
Roberts, Tori
SR
Boca Ciega
15.48
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.6
6
Mackenzie, Olivia
SR
East Lake
15.88
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.8
7
Campbell, Tyller
SR
East Lake
15.89
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
1.6
8
Daniels, Haley
SO
Largo
17.02
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.6
9
James, Savannah
JR
Venice
17.25
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3.7
10
Fels, Nicole
JR
East Lake
17.34
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
1.2
11
Crane, Isabella
FR
Venice
17.95
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.6
11
Buidens, Yasmin
SO
Largo
17.95
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.8
13
Sebesta, Jillian
SO
East Lake
18.03
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2.1
13
Diaz, Sara
FR
Braden River
18.03
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3.7
15
Feaster, Taliyah
FR
Boca Ciega
18.14
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3.7
16
Campos, Isabella
FR
Palmetto
19.20
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
+0.0
17
Longabach, Jaclyn
JR
Braden River
19.26
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
1.2
18
Ivanenko, Vanessa
JR
Venice
19.42
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.6
19
Caie, Harmony
JR
Venice
19.73
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.6
20
Newton, Riley
FR
Osceola (Seminole)
20.23
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
21
Reichle, Ava
FR
Osceola (Seminole)
22.39
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
0.6
22
Dauval, Riley
FR
Osceola (Seminole)
22.49
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
110 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Kerwin, Tanner
SR
Palmetto
15.10
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-1.3
2
Collins, Dequicertis
JR
Boca Ciega
15.97
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
1.1
3
Bailey, Hunter
JR
Osceola (Seminole)
15.98
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
1.0
4
Wilborn, Mare-On
JR
Boca Ciega
16.64
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
1.0
5
Wimbush, Dominick
JR
Boca Ciega
16.75
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.7
6
Staas, Daniel
JR
Venice
17.34
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-1.3
7
McHugh, Colin
SO
East Lake
17.50
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-1.3
8
Poinsette, Nathan
JR
Boca Ciega
18.20
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
-1.3
9
Blanding, Sean
JR
Osceola (Seminole)
18.75
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
10
Stonehouse, Colton
JR
Venice
18.85
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.7
11
Geer, Connor
SR
East Lake
19.16
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
12
Gavin, Robert
SO
Palmetto
19.34
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
13
Gilberti, Landen
SO
Osceola (Seminole)
19.39
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
2.9
14
Meyer, Daniel
JR
Venice
19.40
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.5
15
Marston, Will
SR
Braden River
19.61
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
16
Kilmaiev, Illia
SR
Dixie Hollins
19.84
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2.5
17
Rodrigues, Isaiah
SO
Braden River
20.38
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
+0.0
18
Davis, Trevor
SO
Braden River
21.93
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1.7
19
Gaines, Jordan
SO
Boca Ciega
24.31
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
300 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Kerwin, Tanner
SR
Palmetto
39.44
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
Mont, Alejandro
SR
Palmetto
41.75
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Karalekas, Isaac
SR
Dunedin
41.86
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
4
Jones, John
SR
Palmetto
41.91
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
5
Staas, Daniel
JR
Venice
43.49
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
6
Porter, Tyson
SR
Largo
44.00
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
7
McHugh, Colin
SO
East Lake
44.05
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
8
Bailey, Hunter
JR
Osceola (Seminole)
44.35
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Collins, Dequicertis
JR
Boca Ciega
44.40
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
10
Galarza, Daniel
FR
Dunedin
44.42
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
11
Gavin, Robert
SO
Palmetto
45.17
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
12
Blanding, Sean
JR
Osceola (Seminole)
45.47
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
13
Stonehouse, Colton
JR
Venice
45.63
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
14
Marston, Will
SR
Braden River
45.79
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
15
Medaries, Stevmoney
SO
Boca Ciega
46.58
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
16
Poinsette, Nathan
JR
Boca Ciega
46.66
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
17
Wimbush, Dominick
JR
Boca Ciega
47.37
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
18
Gilberti, Landen
SO
Osceola (Seminole)
47.40
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
19
Geer, Connor
SR
East Lake
47.55
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
20
Wilborn, Mare-On
JR
Boca Ciega
47.94
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
21
Meyer, Daniel
JR
Venice
48.19
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
22
Casey, Andrew
SO
Venice
48.64
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
23
Davis, Trevor
SO
Braden River
48.72
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
24
Kilmaiev, Illia
SR
Dixie Hollins
49.01
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
25
Stager, William
SR
Braden River
49.06
Sarasota Riverview Ram Invite
Feb 22, 2019
26
Rodrigues, Isaiah
SO
Braden River
49.76
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
McCoy, Dustin
JR
Braden River
50.03
Sarasota Riverview Ram Invite
Feb 22, 2019
28
Palma, Jude
FR
Clearwater
50.21
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
29
Holton, Calvin
JR
Venice
52.94
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
300 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Kier, Amaya
SR
Largo
44.78
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
2
Philogene, Rose Ferla
JR
Braden River
46.08
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Mackenzie, Olivia
SR
East Lake
46.92
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
Fels, Nicole
JR
East Lake
47.64
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
5
Cincotta, Anna
SO
East Lake
48.57
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
6
Campbell, Tyller
SR
East Lake
49.35
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
7
Roberts, Tori
SR
Boca Ciega
50.37
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
8
James, Savannah
JR
Venice
50.52
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Reichle, Ava
FR
Osceola (Seminole)
51.24
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
10
Moore, Mckenzie
SO
Largo
51.64
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
11
Sebesta, Jillian
SO
East Lake
53.68
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
12
Daniels, Haley
SO
Largo
53.97
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
13
Maloney, Kayla
FR
Venice
54.18
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
14
Evans, Amanda
JR
Osceola (Seminole)
54.28
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
15
Buidens, Yasmin
SO
Largo
54.31
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
16
Ivanenko, Vanessa
JR
Venice
54.55
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
17
Diaz, Sara
FR
Braden River
54.86
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
18
Longabach, Jaclyn
JR
Braden River
56.51
Sarasota Riverview Ram Invite
Feb 22, 2019
19
Parker, Emily
JR
Osceola (Seminole)
56.58
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
20
Caie, Harmony
JR
Venice
57.66
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
21
Campos, Isabella
FR
Palmetto
57.75
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
22
Dauval, Riley
FR
Osceola (Seminole)
58.18
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
23
Battle, Beryl
SR
Osceola (Seminole)
59.91
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
24
Newton, Riley
FR
Osceola (Seminole)
1:01.89
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
25
Bevilaque, Helen
JR
Venice
1:02.85
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
26
Six, Lauren
SO
Boca Ciega
1:04.74
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
4 x 100 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Palmetto
42.37
Dunbar
,
Williams
,
Jones
,
Dortch
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
Boca Ciega
42.80
Foster
,
Ware
,
Mathews
,
Phillips
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Largo
43.44
Randall
,
Edwards
,
Holmes
,
Higgins
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
4
Braden River
44.59
Gagnon
,
Davis
,
Blackstone
,
Turner
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
5
Venice
44.67
Trapani
,
Foskin
,
George
,
Hines
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
6
East Lake
44.74
Ortiz
,
Abraham
,
Pittman
,
Rivera
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
7
Clearwater
45.63
Butler
,
Pereyra
,
Ogunleye
,
Bradley
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
8
Osceola (Seminole)
46.31
Abdul-Basit
,
Cresswell
,
Gay
,
Busch
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
4 x 100 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Largo
48.74
Brown
,
Bolden
,
Brown
,
Kier
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2
Venice
49.91
Dooling
,
Ayette
,
Ayette
,
James
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Boca Ciega
49.95
Roberts
,
O'Neal
,
Woods
,
Bradford
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
East Lake
50.25
Cincotta
,
Paster
,
Fels
,
Grace
Florida Relays
Mar 28, 2019
5
Braden River
53.41
Philogene
,
Diaz
,
Dionela
,
Graham
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
6
Palmetto
53.57
Anderson
,
Taylor
,
Beauburn
,
Bryant
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
7
Osceola (Seminole)
54.26
Flores
,
Armstead
,
Borrelli
,
Connolly
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
8
Dixie Hollins
56.14
Ahenkora
,
Williams
,
Harting
,
Lloyd
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
9
Northeast (SP)
57.42
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
4 x 400 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Palmetto
3:29.14
Kerwin
,
Jackson
,
Mont
,
Brown
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
Boca Ciega
3:31.30
Lawes
,
Beacham
,
Williams
,
Ware
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Largo
3:33.16
Gordon
,
Brown
,
Weaver
,
Edwards
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
Northeast (SP)
3:36.87
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
5
Venice
3:38.05
Florida Relays
Mar 28, 2019
6
Clearwater
3:39.03
Gonzalez Rodrig
,
Battles
,
McMullen
,
Mosoke
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
7
East Lake
3:44.11
Walsh
,
Wright
,
Carr
,
Pittman
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
8
Braden River
3:44.21
Lenosky
,
Stager
,
Lugo de Jesus
,
Hughes
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
9
Osceola (Seminole)
3:49.34
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
4 x 400 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Venice
4:02.12
Courville
,
Robertson
,
Rose
,
La Rock
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
East Lake
4:12.24
Florida Relays
Mar 28, 2019
3
Braden River
4:15.67
Philogene
,
Johnson
,
Marston
,
Marston
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
Boca Ciega
4:22.24
Woods
,
Bradford
,
Marshall
,
Mitchell
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
5
Osceola (Seminole)
4:22.44
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
6
Clearwater
4:33.32
Heera
,
Sekulovic
,
DeLaCruz
,
Sabo
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
7
Palmetto
4:36.41
Madrid
,
Schneider
,
Harris
,
Scott
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
8
Largo
4:37.59
Howes
,
Scott
,
Moore
,
Smith
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Northeast (SP)
4:48.49
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
4 x 800 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Northeast (SP)
8:10.70
Randolph
,
Quillan
,
Foreman
,
Maier
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
Venice
8:24.90
Teijelo
,
Casella
,
Sweiderk
,
Skillman
Florida Relays
Mar 28, 2019
3
East Lake
8:32.26
Wright
,
Welborn
,
Benincasa
,
Carr
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
4
Largo
8:46.16
Gordon
,
Beaman
,
King
,
Denkler
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
5
Braden River
8:46.57
De Souza
,
McCoy
,
Marston
,
Stager
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
6
Palmetto
8:48.50
Johnson
,
Carter
,
Klepper
,
Martin
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
7
Osceola (Seminole)
8:57.05
Coryea
,
Stone
,
Jensen
,
LaGrande
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
8
Clearwater
9:02.61
McMullen
,
Mosoke
,
Cavanaugh
,
Gonzalez Rodriguez
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
9
Boca Ciega
9:27.47
Krieger
,
Ali
,
Nimmons
,
Zemetskus
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
4 x 800 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Venice
9:55.62
Courville
,
La Rock
,
Robertson
,
Schilling
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
East Lake
9:58.76
Bradley
,
Galiano
,
Rollins
,
Valby
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Braden River
10:15.81
Marston
,
Johnson
,
Busi
,
Marston
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
4
Osceola (Seminole)
10:21.65
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
5
Palmetto
11:14.21
Madrid
,
Harris
,
Sullivan
,
Schneider
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
6
Clearwater
11:15.13
Ware
,
Lopez
,
LaPlume
,
Sabo
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
7
Boca Ciega
11:16.10
Marshall
,
Mosier
,
Andrews
,
Polinsky
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
8
Largo
12:32.41
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
High Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Mathews, Jay
SR
Boca Ciega
1.88m
6' 2"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
1
Bushman, Chaney
SR
Venice
1.88m
6' 2"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
Ali, Idris
SO
Boca Ciega
1.77m
5' 9.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
Marino, Vincent
JR
Venice
1.77m
5' 9.75"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
3
Tompkins, Jordan
SR
Dixie Hollins
1.77m
5' 9.75"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
3
Foster, Deven
SR
Boca Ciega
1.77m
5' 9.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
Kurceba, Noah
JR
Northeast (SP)
1.77m
5' 9.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
Johnson, Kuylen
JR
Boca Ciega
1.77m
5' 9.75"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
9
Bushman, Christian
SR
Venice
1.72m
5' 7.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Tomic, Aleksandar
JR
Northeast (SP)
1.72m
5' 7.75"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
9
Marino, Anthony
SR
Palmetto
1.72m
5' 7.75"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
9
Bolton, Santana
JR
Northeast (SP)
1.72m
5' 7.75"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
13
Wolff, Weston
SO
Venice
1.67m
5' 5.75"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
13
Starvreski, Skylar
SR
Osceola (Seminole)
1.67m
5' 5.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
13
Brown, Solomon
SR
Largo
1.67m
5' 5.75"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
13
Ewing, Connor
SO
Largo
1.67m
5' 5.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
13
Porter, Tyson
SR
Largo
1.67m
5' 5.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
18
Mansur, Michael
SO
Braden River
1.62m
5' 3.75"
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
18
Pedersen, Nicholas
SR
Braden River
1.62m
5' 3.75"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
18
Poinsette, Nathan
JR
Boca Ciega
1.62m
5' 3.75"
Richard Allen Invitational
Feb 21, 2019
18
Beacham, Jesaiah
SR
Boca Ciega
1.62m
5' 3.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
18
Burg, Darren
SR
Osceola (Seminole)
1.62m
5' 3.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
23
Ramirez, Andre
SR
Osceola (Seminole)
1.57m
5' 1.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
23
Currington, Jon
JR
Clearwater
1.57m
5' 1.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
23
Palma, Jude
FR
Clearwater
1.57m
5' 1.75"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
26
Keiser, Will
SO
Osceola (Seminole)
1.53m
5' 0.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Ellison, Tyler
SR
Osceola (Seminole)
1.52m
4' 11.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
27
Saunders, Tavion
SO
Palmetto
1.52m
4' 11.75"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
27
Boyd, Colin
FR
Braden River
1.52m
4' 11.75"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
30
Wilkinson, William
JR
Braden River
1.42m
4' 7.75"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
High Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Szczepaniuk, Sena
SR
Venice
1.52m
4' 11.75"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
2
Lloyd, Brianna
SO
Dixie Hollins
1.47m
4' 9.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2
Daniels, Haley
SO
Largo
1.47m
4' 9.75"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
Mackenzie, Olivia
SR
East Lake
1.37m
4' 6"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
4
Courville, Juliana
FR
Venice
1.37m
4' 6"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
4
Novarro, Ella
FR
Braden River
1.37m
4' 6"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
4
Battle, Beryl
SR
Osceola (Seminole)
1.37m
4' 6"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
4
La Rock, Gabby
SR
Venice
1.37m
4' 6"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Ho, Annie
FR
Boca Ciega
1.32m
4' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Atwell, Gabby
JR
Venice
1.32m
4' 4"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
9
Newton, Riley
FR
Osceola (Seminole)
1.32m
4' 4"
Warhawk Invitational
Feb 15, 2019
9
Lowery, Sierra
SR
Boca Ciega
1.32m
4' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Reichle, Ava
FR
Osceola (Seminole)
1.32m
4' 4"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
9
Parker, Emily
JR
Osceola (Seminole)
1.32m
4' 4"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
15
Prachar, Alayna
FR
Venice
1.27m
4' 2"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
15
Longabach, Jaclyn
JR
Braden River
1.27m
4' 2"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
Pole Vault (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Fictum, Joshua
SR
Northeast (SP)
3.90m
12' 9.5"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
1
Sockol, Samuel
SR
Northeast (SP)
3.90m
12' 9.5"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Spencer, Nicholas
SO
Northeast (SP)
3.60m
11' 9.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
3
Kelley, Christopher
SR
Venice
3.60m
11' 9.75"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
5
Tippman, Gage
JR
Venice
3.30m
10' 10"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
6
Hogan, Aidan
SO
East Lake
3.20m
10' 6"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
7
Wolfe, Conrad
SO
Osceola (Seminole)
3.15m
10' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
7
Burnette, Hunter
SR
Northeast (SP)
3.15m
10' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Bell, Tyrek
SR
Dixie Hollins
2.90m
9' 6.25"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
9
Richard, Jonah
JR
Northeast (SP)
2.90m
9' 6.25"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
11
Weiman, Jake
SO
Venice
2.85m
9' 4.25"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
12
Stepaniak, Zackary
FR
Osceola (Seminole)
2.75m
9' 0.25"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
13
Mitchell, Stephen
SO
Boca Ciega
2.74m
8' 11.75"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
14
Holton, Calvin
JR
Venice
2.70m
8' 10.25"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
15
Browne, Drayton
FR
Dixie Hollins
2.62m
8' 7"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
15
Anthony, Timothy
JR
Boca Ciega
2.62m
8' 7"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
17
Aidan, Carr
FR
Dixie Hollins
2.55m
8' 4.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
17
Cole, Carter
FR
Osceola (Seminole)
2.55m
8' 4.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
19
Patterson, Riley
FR
Northeast (SP)
2.15m
7' 0.5"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
20
Jones, Jaxon
SO
Osceola (Seminole)
1.85m
6' 0.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
Pole Vault (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Grace, Emma
SR
East Lake
3.15m
10' 4"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
1
Barszcz, Kelly
SR
Northeast (SP)
3.15m
10' 4"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Harding, Sarah
SR
Venice
3.00m
9' 10"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
4
Daniele, Hailey
JR
Northeast (SP)
2.80m
9' 2.25"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
5
Connolly, Jaycee
JR
Osceola (Seminole)
2.70m
8' 10.25"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
6
Barrett, Amanda
SR
Venice
2.55m
8' 4.25"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
6
Tippman, Jacey
SO
Venice
2.55m
8' 4.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
8
Taylor, Brianna
SR
Venice
2.25m
7' 4.5"
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
8
Bonnell, Hailey
FR
Northeast (SP)
2.25m
7' 4.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
10
Spoor, Jessie
FR
Osceola (Seminole)
2.10m
6' 10.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
11
Moyer, Caitlin
SO
Osceola (Seminole)
2.00m
6' 6.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
12
Colburn, Chloe
SR
Venice
1.95m
6' 4.75"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
13
Evans, Marquavia
FR
Northeast (SP)
1.80m
5' 10.75"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
Long Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Edwards, Khaishef
JR
Largo
6.69m
21' 11.5"
FSU Relays (High School)
Mar 22, 2019
1.7
2
Trapani, Michael
SR
Venice
6.53m
21' 5.25"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
3
Brown, Solomon
SR
Largo
6.36m
20' 10.5"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
4
Marino, Anthony
SR
Palmetto
6.30m
20' 8"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
5
Lugo de Jesus, Jean
SR
Braden River
6.24m
20' 5.75"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
6
Butler, Logan
JR
Clearwater
6.16m
20' 2.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
7
Walsh, Jake
SR
East Lake
6.15m
20' 2.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
8
Battles, Julius
SO
Clearwater
6.09m
19' 11.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
9
Foster, Deven
SR
Boca Ciega
6.07m
19' 11"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
10
Kurceba, Noah
JR
Northeast (SP)
5.99m
19' 8"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
11
Porter, Tyson
SR
Largo
5.93m
19' 5.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
12
Leash, Tyler
FR
Venice
5.84m
19' 2"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
+0.0
13
Gavin, Robert
SO
Palmetto
5.82m
19' 1.25"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
14
Jones, Jered
SR
Dunedin
5.81m
19' 0.75"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
+0.0
14
Johnson, Kuylen
JR
Boca Ciega
5.81m
19' 0.75"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
16
Peterman, Taffrey
SO
Boca Ciega
5.76m
18' 10.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
17
Rinehart, Jeremy
JR
Braden River
5.74m
18' 10"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
18
Bradley, Latrez
JR
Clearwater
5.72m
18' 9.25"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
+0.0
19
Williams, Mitheron
JR
Boca Ciega
5.68m
18' 7.75"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
20
Wright, Tristyn
SO
Northeast (SP)
5.64m
18' 6"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
21
Marino, Vincent
JR
Venice
5.62m
18' 5.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
22
Turner, Dylan
SO
Braden River
5.60m
18' 4.5"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
23
Worthington, Jack
JR
East Lake
5.59m
18' 4.25"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
24
Pizano, Logan
SR
Palmetto
5.50m
18' 0.5"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
24
Oliver, Luke
SO
Boca Ciega
5.50m
18' 0.5"
Richard Allen Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
26
Saunders, Tavion
SO
Palmetto
5.46m
17' 11"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
+0.0
27
Busch, Brice
FR
Osceola (Seminole)
5.40m
17' 8.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
28
Keiser, Will
SO
Osceola (Seminole)
5.38m
17' 8"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
28
Kieser, Will
JR
Osceola (Seminole)
5.38m
17' 8"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
30
Medaries, Stevmoney
SO
Boca Ciega
5.33m
17' 6"
Richard Allen Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
Long Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Cincotta, Anna
SO
East Lake
5.29m
17' 4.25"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
2
Philogene, Rose Ferla
JR
Braden River
5.23m
17' 2"
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
+0.0
3
Graham, Alexis
SO
Braden River
5.19m
17' 0.5"
Tarpon Classic
Mar 29, 2019
+0.0
4
Brown, Nyah
SO
Largo
4.96m
16' 3.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
5
Harris, Alicia
JR
Palmetto
4.91m
16' 1.5"
Keswick Crusaders Invitational
Apr 5, 2019
+0.0
6
La Rock, Gabby
SR
Venice
4.85m
15' 11"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
+0.0
7
Ferfuson, Sandra
FR
East Lake
4.77m
15' 7.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
8
Brown, Imani
SO
Boca Ciega
4.75m
15' 7"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
9
Rachel, Ashanti
SR
East Lake
4.66m
15' 3.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
10
Ayette, Ashley
FR
Venice
4.62m
15' 2"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
+0.0
11
Crane, Isabella
FR
Venice
4.61m
15' 1.5"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
+0.0
12
Connolly, Jaycee
JR
Osceola (Seminole)
4.60m
15' 1.25"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
13
Lear, Chloe
JR
Venice
4.49m
14' 8.75"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
+0.0
14
Flores, Aaliyah
FR
Osceola (Seminole)
4.47m
14' 8"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
15
Fels, Nicole
JR
East Lake
4.42m
14' 6"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
+0.0
16
Parrish, Emma
SO
Braden River
4.26m
13' 11.75"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
17
James, Savannah
JR
Venice
4.25m
13' 11.5"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
+0.0
18
Ahenhora-Bediako, Aliece
JR
Dixie Hollins
4.16m
13' 7.75"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
19
Scott, Jada
FR
Palmetto
4.15m
13' 7.5"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
+0.0
20
Armstead, Rachel
FR
Osceola (Seminole)
4.12m
13' 6.25"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
21
Harting, Meadow
JR
Dixie Hollins
4.11m
13' 6"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
22
Allen, Imani
JR
Boca Ciega
4.10m
13' 5.5"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
23
Smith, Tannia
JR
Northeast (SP)
4.07m
13' 4.25"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
24
Bradford, Deayzia
SO
Boca Ciega
4.04m
13' 3.25"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
25
Howes, Jocilynn
FR
Largo
3.99m
13' 1.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
26
Jones, Janiyah
JR
Largo
3.98m
13' 0.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
26
Borrelli, Nicole
SR
Osceola (Seminole)
3.98m
13' 0.75"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
28
Jones, Janiyah
JR
Largo
3.88m
12' 8.75"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
+0.0
28
Colombo, Janelle
JR
Venice
3.88m
12' 8.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
28
Smith, Jermya
SO
Boca Ciega
3.88m
12' 8.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
Triple Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Trapani, Michael
SR
Venice
13.43m
44' 0.75"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
2
Walsh, Jake
SR
East Lake
13.38m
43' 10.75"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
3
Peterman, Taffrey
SO
Boca Ciega
12.76m
41' 10.5"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
+0.0
4
Worthington, Jack
JR
East Lake
12.30m
40' 4.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
5
Lawes, Richardo
SO
Boca Ciega
12.29m
40' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
6
Brown, Solomon
SR
Largo
12.27m
40' 3.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
7
Marino, Anthony
SR
Palmetto
12.07m
39' 7.25"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
+0.0
8
Gilberti, Landen
SO
Osceola (Seminole)
11.80m
38' 8.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
9
Keiser, Will
SO
Osceola (Seminole)
11.62m
38' 1.5"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
10
Busch, Brice
FR
Osceola (Seminole)
11.49m
37' 8.5"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
+0.0
11
Ewing, Connor
SO
Largo
11.33m
37' 2.25"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
12
Kieser, Will
JR
Osceola (Seminole)
11.31m
37' 1.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
13
Wilborn, Mare-On
JR
Boca Ciega
11.20m
36' 9"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
+0.0
14
Oliver, Luke
SO
Boca Ciega
11.10m
36' 5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
15
Pizano, Logan
SR
Palmetto
11.05m
36' 3"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
+0.0
16
Leash, Tyler
FR
Venice
10.95m
35' 11.25"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
+0.0
17
Johnson, Kuylen
JR
Boca Ciega
10.94m
35' 10.75"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
+0.0
18
Weiman, Jake
SO
Venice
10.84m
35' 6.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
19
Pandey, Joshua
SO
Clearwater
9.86m
32' 4.25"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
+0.0
20
Livingston, Uhmyjai
JR
Boca Ciega
9.67m
31' 8.75"
Richard Allen Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
21
Bender, Sean
FR
Osceola (Seminole)
8.95m
29' 4.5"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
+0.0
Triple Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Brown, Nyah
SO
Largo
11.51m
37' 9.25"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
+0.0
2
Cincotta, Anna
SO
East Lake
10.84m
35' 6.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
3
Ferfuson, Sandra
FR
East Lake
10.43m
34' 2.75"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
+0.0
4
Parker, Emily
JR
Osceola (Seminole)
10.22m
33' 6.5"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
5
Rachel, Ashanti
SR
East Lake
10.11m
33' 2"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
+0.0
6
James, Savannah
JR
Venice
9.97m
32' 8.5"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
+0.0
7
Brown, Imani
SO
Boca Ciega
9.85m
32' 3.75"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
+0.0
8
Szczepaniuk, Sena
SR
Venice
9.78m
32' 1"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
+0.0
9
Flores, Aaliyah
FR
Osceola (Seminole)
9.13m
29' 11.5"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
+0.0
10
Reichle, Ava
FR
Osceola (Seminole)
9.10m
29' 10.25"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
+0.0
11
Crane, Isabella
FR
Venice
9.04m
29' 8"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
+0.0
12
Battle, Beryl
SR
Osceola (Seminole)
8.99m
29' 6"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
+0.0
13
Colombo, Janelle
JR
Venice
8.51m
27' 11"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
+0.0
14
Dauval, Riley
FR
Osceola (Seminole)
8.23m
27' 0"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
+0.0
Shot Put (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Miles, Bethal
SR
Largo
15.39m
50' 6"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
Louis, Marlem
SR
Venice
14.66m
48' 1.25"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
3
Hylton, Rondane
JR
Boca Ciega
14.21m
46' 7.5"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
4
Giacolone, Nick
SR
Venice
13.09m
42' 11.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
5
Mobley, Dezmen
JR
Braden River
13.07m
42' 10.75"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
6
Shrader, Thomas
SR
Venice
12.66m
41' 6.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
7
Hansen, Lane
SO
East Lake
12.57m
41' 3"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
8
Brandenburg, Eric
SR
Braden River
12.44m
40' 9.75"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
9
Pedersen, Eric
SR
Clearwater
12.23m
40' 1.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
10
Scott, Rontonio
JR
Boca Ciega
11.74m
38' 6.25"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
11
Fryar, Zach
SR
Venice
11.40m
37' 5"
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
11
Arnette, Grigsby
SR
Venice
11.40m
37' 5"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
13
Kozma, Carson
SR
East Lake
11.36m
37' 3.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
14
Johnson, Josiah
JR
Palmetto
11.31m
37' 1.25"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
15
Robinson, Ryan
JR
East Lake
11.06m
36' 3.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
16
Timberlake, Gabriel
SR
Clearwater
10.72m
35' 2"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
17
Athid, Austin
SO
Northeast (SP)
10.64m
34' 11"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
18
Bibat, Philip
JR
Palmetto
10.62m
34' 10.25"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
19
Lewis, Mateo
JR
Braden River
10.59m
34' 9"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
20
Miller, Jalin
JR
Dixie Hollins
10.50m
34' 5.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
21
Swetokos, Hunter
JR
East Lake
10.40m
34' 1.5"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
22
Brown, Brent
JR
Boca Ciega
10.36m
34' 0"
Richard Allen Invitational
Feb 21, 2019
23
Morris, Wyatt
JR
Osceola (Seminole)
10.35m
33' 11.5"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
24
Bailey, Hunter
JR
Osceola (Seminole)
10.32m
33' 10.25"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
25
Gonzalez, Eddie
SO
Braden River
10.04m
32' 11.25"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
26
Valente, Jesus
JR
Palmetto
10.02m
32' 10.5"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
27
Burnette, Hunter
SR
Northeast (SP)
9.86m
32' 4.25"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
28
Paul, Caleb
SR
Northeast (SP)
9.82m
32' 2.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
29
Villafone, Omar
SO
Dixie Hollins
9.61m
31' 6.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
30
Langston, Jacoby
JR
Clearwater
9.55m
31' 4"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
Shot Put (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Jones, Aja
SR
Venice
10.92m
35' 10"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
Teal, Allecia
SR
Largo
10.85m
35' 7.25"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
3
Brown, Leah
FR
Largo
9.33m
30' 7.5"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
4
Steiler, Reanna
SR
Dixie Hollins
9.31m
30' 6.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
5
Ayette, Audrey
FR
Venice
9.13m
29' 11.5"
Charlotte Invitational
Mar 8, 2019
6
Casimer, Shy'Kelia
SO
Palmetto
9.06m
29' 8.75"
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
7
Sheehan, Cassidy
SR
East Lake
8.95m
29' 4.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
8
Wood, Morgan
JR
Boca Ciega
8.90m
29' 2.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Floyd, Ashauntay
FR
Braden River
8.65m
28' 4.5"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
10
Donovan, Olivia
SO
Clearwater
8.60m
28' 2.75"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
11
Davies, Levi
JR
Dixie Hollins
8.45m
27' 8.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
12
Saba, Elea
JR
Venice
8.31m
27' 3.25"
Venice Invitational 2019
Feb 15, 2019
13
Gilray, Faith
SO
Braden River
8.21m
26' 11.25"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
14
Matzelle, Madison
SO
East Lake
8.07m
26' 5.75"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
15
Green, Osbyanna
JR
Boca Ciega
7.99m
26' 2.75"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
16
Carpenter, Carsyn
SR
Palmetto
7.70m
25' 3.25"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
17
Sekulovic, Isabilita
FR
Clearwater
7.62m
25' 0"
Berkeley Track and Field Invitational
Feb 23, 2019
18
Weekes, Rachel
SO
Venice
7.57m
24' 10"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
19
Nascimento, Evelyn
JR
Clearwater
7.51m
24' 7.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
20
Deans, Jordan
JR
Venice
7.42m
24' 4.25"
Sarasota County Championships
Apr 5, 2019
21
Lachambre, Celeste
SO
Venice
7.36m
24' 1.75"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
22
Sullivan, Emily
JR
Clearwater
7.34m
24' 1"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
23
Dervisevic, Alma
JR
Osceola (Seminole)
7.01m
23' 0"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
24
Jones, Allison
JR
Osceola (Seminole)
6.96m
22' 10"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
25
Hadley, Tamyra
JR
Boca Ciega
6.95m
22' 9.75"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
25
Alsburg, Rowan
FR
Dixie Hollins
6.95m
22' 9.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Perez, Dakota
JR
Osceola (Seminole)
6.46m
21' 2.5"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
28
Cartwright, Jaquline
FR
Largo
6.37m
20' 10.75"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
29
Bellack, Haley
SR
Clearwater
6.34m
20' 9.75"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
30
Said, Malak
SR
Northeast (SP)
6.25m
20' 6.25"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
Discus (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Miles, Bethal
SR
Largo
52.31m
171' 7"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
2
Hylton, Rondane
JR
Boca Ciega
44.72m
146' 9"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
3
Louis, Marlem
SR
Venice
41.44m
135' 11"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
4
Brown, Brent
JR
Boca Ciega
38.97m
127' 10"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
5
Giacolone, Nick
SR
Venice
37.45m
122' 10"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
6
Timberlake, Gabriel
SR
Clearwater
33.93m
111' 4"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
7
Mobley, Dezmen
JR
Braden River
32.93m
108' 0"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
8
Bushman, Christian
SR
Venice
32.65m
107' 1"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Krepop, Logan
SR
Palmetto
32.63m
107' 1"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
10
Kozma, Carson
SR
East Lake
31.70m
104' 0"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
11
Johnson, Josiah
JR
Palmetto
30.50m
100' 1"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
12
Morris, Wyatt
JR
Osceola (Seminole)
30.38m
99' 8"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
13
Scott, Rontonio
JR
Boca Ciega
30.30m
99' 5"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
14
Stavarz, Simon
FR
Venice
29.57m
97' 0"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
15
Dupre, Josh
JR
East Lake
29.51m
96' 10"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
16
Miller, Jalin
JR
Dixie Hollins
29.21m
95' 10"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
17
Athid, Austin
SO
Northeast (SP)
28.89m
94' 9"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
18
Pedersen, Eric
SR
Clearwater
28.14m
92' 4"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
19
Paul, Caleb
SR
Northeast (SP)
28.08m
92' 1"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
20
Lane, Stone
SR
East Lake
26.99m
88' 6"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
21
Bailey, Hunter
JR
Osceola (Seminole)
26.90m
88' 3"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
22
Hauschild, Nathaniel
SO
Clearwater
26.77m
87' 10"
Calvary Christian Warrior Invite 2019
Mar 1, 2019
23
Gonzalez, Eddie
SO
Braden River
26.50m
86' 11"
Manatee Hurricane Invitational
Mar 21, 2019
24
Valente, Jesus
JR
Palmetto
25.60m
84' 0"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
25
Lewis, Mateo
JR
Braden River
25.54m
83' 9"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
26
Brandenburg, Eric
SR
Braden River
25.46m
83' 6"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
27
Harry, Josh
FR
Osceola (Seminole)
24.96m
81' 11"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
28
Bibat, Philip
JR
Palmetto
24.93m
81' 9"
Manatee County Freshman Sophomore Championship
Mar 6, 2019
29
Taylor, Harold
JR
Northeast (SP)
24.58m
80' 8"
Mustang Invitational
Mar 21, 2019
30
Barron, Thomas
SR
Dixie Hollins
24.31m
79' 9"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
Discus (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Brown, Leah
FR
Largo
30.29m
99' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
2
Ayette, Audrey
FR
Venice
30.14m
98' 11"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
3
Wood, Morgan
JR
Boca Ciega
29.90m
98' 1"
FHSAA 3A Region 3
Apr 27, 2019
4
Green, Osbyanna
JR
Boca Ciega
29.15m
95' 8"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
5
Steiler, Reanna
SR
Dixie Hollins
27.53m
90' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
6
Donovan, Olivia
SO
Clearwater
27.07m
88' 10"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
7
Perez, Dakota
JR
Osceola (Seminole)
26.07m
85' 6"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
8
Floyd, Ashauntay
FR
Braden River
25.72m
84' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
9
Davies, Levi
JR
Dixie Hollins
25.21m
82' 8"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
10
Weekes, Rachel
SO
Venice
24.88m
81' 7"
Venice Relays 2019
Mar 14, 2019
11
Sheehan, Cassidy
SR
East Lake
24.17m
79' 3"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
12
Dervisevic, Alma
JR
Osceola (Seminole)
24.09m
79' 0"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
13
Le, Julia
SR
Largo
23.83m
78' 2"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
14
Casimer, Shy'Kelia
SO
Palmetto
23.62m
77' 6"
Wharton Wildcat Invite
Feb 23, 2019
15
Gilray, Faith
SO
Braden River
23.54m
77' 3"
Sarasota Riverview Ram Invite
Feb 22, 2019
16
Saba, Elea
JR
Venice
23.19m
76' 1"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
17
Lachambre, Celeste
SO
Venice
22.76m
74' 8"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
18
Edmondson, Shaeleigh
SR
Dunedin
22.65m
74' 4"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
19
Sullivan, Emily
JR
Clearwater
22.46m
73' 8"
57th Annual Ed Wells Jr.-Kiwanis Invitational
Mar 9, 2019
20
Cartwright, Jaquline
FR
Largo
21.52m
70' 7"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
21
Poggendick, Adreanna
JR
Northeast (SP)
19.99m
65' 7"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
22
Jones, Allison
JR
Osceola (Seminole)
19.91m
65' 4"
Indian Rocks Cavonis Invitational
Mar 29, 2019
23
Teal, Allecia
SR
Largo
19.67m
64' 6"
Pinellas County Athletic Conference (PCAC) 2019
Apr 4, 2019
24
Cranston, Amaya
SO
Dixie Hollins
18.96m
62' 2"
St. Petersburg HS Championship
Feb 28, 2019
25
Brotchi, Sydney
JR
Osceola (Seminole)
18.02m
59' 1"
Chargers Invitational
Feb 21, 2019
26
Garcia, Victoria
JR
Braden River
17.36m
56' 11"
Larry Richardson Memorial Invitational
Mar 1, 2019
27
Carpenter, Carsyn
SR
Palmetto
17.10m
56' 1"
Manatee County Varsity Championship
Mar 14, 2019
28
Alsburg, Rowan
FR
Dixie Hollins
16.84m
55' 3"
FHSAA 3A District 10
Apr 16, 2019
29
Hahn, Abby
SR
East Lake
16.52m
54' 2"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019
30
Nascimento, Evelyn
JR
Clearwater
16.08m
52' 9"
East Lake Early Bird Invitational
Feb 14, 2019